Wyposażenie weekendowego turysty

1 716
Wyposażenie weekendowego turysty
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

turystyka (4)Aktywne spędzanie czasu wolnego staje się coraz bardziej popularne. Wielu ludzi chodzi na siłownie, basen lub biega. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się też turystyka piesza. Jak przygotować się do tej przygody?

Podstawą są oczywiście wygodnie buty. Najlepiej zakupić je w sklepie sportowym po wcześniej rozmowie z sprzedawcą. Powinniśmy przemyśleć, jakie trasy będziemy najczęściej przemierzać – czy będą to bardziej płaskie tereny, czy może celujemy w turystykę górską. Kolejnym koniecznym zakupem będzie ubranie: musi być przede wszystkim wygodne! Wybierajmy tkaniny lekkie i przepuszczające wilgoć, najlepiej dedykowane do uprawiania sportu. Bardzo ważna jest też kurtka – powinna ochronić nas przed wiatrem i deszczem a w dodatku być lekka. Idealnie sprawdzi się w tej roli softshell. Wisienką na torcie będzie zakup plecaka – powinien pomieścić najpotrzebniejsze rzeczy.

I choć turystyka piesza początkowo nie należy do najtańszych, to gdy już skompletujemy potrzebny sprzęt koszty są właściwie znikome. Wystarczy butelka z wodą, kanapka oraz mapa i można wędrować przed siebie.

Ciekawe wpisy o podróżach i turystyce:

admin

View all contributions by admin

Similar articles

1 Comment

  1. noclegi nad morzem piątek, Marzec 4th, 2016 at 00:31

    Sympatyczny ten blog internetowy!