Turystyka w Płocku

Możliwość komentowania Turystyka w Płocku została wyłączona 31
Turystyka w Płocku
1 vote, 3.00 avg. rating (69% score)

W moim życiu bardzo często bywałem w Płocku. Jest to na prawdę piękne miasto, które posiada wiele ciekawych atrakcji turystycznych i przyciąga do siebie ludzi z całego kraju. Zawsze cieszyłem się, gdy nadchodziły wakacje i w końcu mogłem odwiedzić moje ulubione miasto. Kiedy już skończyłem szkołę i całkowicie się usamodzielniłem doszedłem do wniosku, że bardzo dobrze byłoby zamieszkać w tak pięknym mieście jakim jest Płock.

Bardzo szybko zdałem sobie sprawę, że jest to idealne miejsce to zamieszkania. Gdy piszę ten tekst, mieszkam już w Płocku dobre 4 lata i cały czas jestem bardzo zadowolony z podjętej przeze mnie decyzji o przeprowadzce. Gdybym jeszcze raz stanął w tej samej sytuacji to wybrałbym identyczną drogę. Jeśli ty również zastanawiasz się nad wynajęciem lub kupnem mieszkania w tej wspaniałej i malowniczej miejscowości to bardzo serdecznie Cię do tego zachęcam. Na pewno również będziesz bardzo zadowolony.

Płock posiada wiele atrakcji turystycznych, które warto odwiedzić w każdą porę roku. Moim ulubionym miejscem jest Zamek Książęcy. Znajduje się on na Wzgórzu Tumskim. To to bardzo ładna lokalizacja i na pewno zwrócisz uwagę na ten obiekt. Zamek Książąt to gotycka budowla, która została wzniesiona przez Kazimierza Wielkiego. Ta wspaniała budowla została już częściowo uszkodzona ale nadal cieszy oczy turystów z całego kraju i nie tylko. Blisko tego obiektu znajduje się także dobry i uznany Hotel Płock o nazwie Willa Adriana. Możesz w nim spędzić nocleg, gdy przyjedziesz zwiedzać Zamek Książęcy.

Oczywiście atrakcje turystycznego Płocka nie kończą się na tej niesamowitej budowli. Drugim miejscem w tym mieście, które uwielbiam odwiedzać zwłaszcza z moją druga połową jest molo spacerowe na Wiśle, które liczy sobie aż 350 m i jest zakończone restauracją. Inwestorem jest tutaj Miejski Zespół Obiektów Sportowych w Płocku. Molo spacerowe jest bardzo romantycznym miejscem i na pewno przypadnie Ci do gustu. Ze względu na to, iż jest molo jest coraz częściej odwiedzane przez różnych turystów nie tylko z Polski powstało wokół niego wiele obiektów noclegowych. Znaleźć tam Hotel Plock, który zapewni Ci komfortowy nocleg to żaden problem.

Ciekawe wpisy o podróżach i turystyce:

admin

View all contributions by admin

Similar articles