Turystyka w gospodarce

1 445
Turystyka w gospodarce
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

turystyka (2)W każdym bardziej rozwiniętym kraju, turystyka odgrywa olbrzymią rolę. Jest oczywistym, że znaczenie turystyki w krajach, w których klimat jest bardziej sprzyjający będzie dużo większe niż w tych mniejszych krajach, które nie traktują tej gałęzi gospodarki jako wiodącej.
Turystyka olbrzymią rolę odgrywa zwłaszcza w krajach, które mają atrakcyjne miejsca, które warto zwiedzić – np. Egipt czy Grecja, gdzie turystyka odgrywa bardzo dużą rolę w ogólnej charakterystyce gospodarki kraju.
W Polsce znaczenie turystyki jest oczywiście odpowiednio mniejsze, choć co roku zjeżdża do nas wielu turystów z całego świata, którzy na brak ciekawych miejsc do zwiedzania, nie mogą przecież narzekać. Polskie fantastyczne góry czy niesamowicie klimatyczne Morze Bałtyckie to tylko odsetek wspaniałych miejsc w kraju nad Wisłą. Można by wręcz rzecz, że Polska turystyka ma się bardzo dobrze i z roku na rok rokuje coraz lepiej, o czym świadczą coroczne statystyki, na których coraz wyraźniej widać większy wpływ turystyki na gospodarkę ogólnokrajową.

Ciekawe wpisy o podróżach i turystyce:

admin

View all contributions by admin

Similar articles

1 Comment

  1. kotlina kłodzka noclegi piątek, Marzec 4th, 2016 at 00:30

    Godny polecenia jest ten wasz portal internetowy.