Skoki tandemowe

Możliwość komentowania Skoki tandemowe została wyłączona 97
Skoki tandemowe
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

skoki-tandemowe-3Skoki tandemowe nie wymagają od pasażera żadnej wiedzy, ani specjalistycznego przygotowania. Nie oznacza to jednak, że skok taki można oddać zawsze i wszędzie. O tym, czy skok się odbędzie w dużej mierze decydują warunki atmosferyczne.

Skoki tandemowe, jak każde inne skoki spadochronowe mają to do siebie, że są obciążone pewnym ryzykiem. Dotyczy ono obrażeń ciała na przykład na wypadek, gdyby sprzęt nie zadziałał prawidłowo. Nigdy jednak nie podejmuje się ryzyka skoku w warunkach atmosferycznych, które mogą zagrozić bezpieczeństwu. Decyzja o skokach podejmowana jest zawsze po dokładnej i dogłębnej analizie obecnych i zbliżających się warunków pogodowych. Bardzo pomocne są tutaj kontakty ze stacjami meteorologicznymi. Dzięki dostarczanym informacjom z ziemi można na przykład przerwać skok (gdy jesteśmy w samolocie, a warunki się diametralnie zmieniły).
Jeśli więc chodzi o pogodę, nie ma takiej możliwości, aby w złych warunkach skok został przeprowadzony. W końcu bezpieczeństwo to priorytet.

Ciekawe wpisy o podróżach i turystyce:

admin

View all contributions by admin

Similar articles