Niesamowity Meksyk

Możliwość komentowania Niesamowity Meksyk została wyłączona 15
Niesamowity Meksyk
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Niesamowity Meksyk

Meksyk jest pięknym, niesamowitym państwem, który zachwyca każdego, mówi się, że ten kraj ma sto twarzy. Jest to idealne miejsce do wypoczynku, uprawiania sportów wodnych, poznawania starożytnej historii, kultury Majów i Azteków.

Meksyk jest krajem hiszpańskojęzycznym, ale mówi się tutaj także ponad sześćdziesięcioma językami indiańskimi. Znajomość języka angielskiego jest niestety ograniczona, dlatego jeśli chcemy podróżować po całym kraju, to musimy poznać podstawy języka hiszpańskiego. Meksyk jest bardzo pięknym krajem, znajdziemy tutaj bardzo dużo zabytków i różnorodną przyrodę, ponieważ mamy cześć pustynną i tropikalną. Jeśli jesteśmy w tym niezwykłym kraju, to musimy się wybrać na wycieczkę śladami Azteków, Majów, Olmeków. Możemy tutaj podziwiać starożytne budowle w całym kraju, takie jak piramidy w Teotihuacán, najbardziej znana jest tutaj Piramida Księżyca i Słońca. Wato, zwiedzić także Aleję zmarłych, ponieważ znajdują się na niej świątynie, pałace i inne zabytki. Jeśli jesteśmy w Meksyku, to musimy koniecznie wybrać się nad Półwysep Jukatański. Będziemy mogli tutaj nurkować i podziwiać bogactwo raf koralowych i stworzeń morskich. Wielką popularnością cieszy się podwodny rezerwat El Garrafon, w którym są przepięknie jaskinie zalane wodą.

Reasumując, warto wybrać się do Meksyku, ponieważ tylko ten kraj gwarantuje nam możliwość poznania bogatej kultury, historii Majów i Azteków. Poza tym będziemy mogli podziwiać piękną, tropikalną przyrodę, pływać i nurkować w morzu, dlatego warto odwiedzić ten egzotyczny kraj.

Ciekawe wpisy o podróżach i turystyce:

admin

View all contributions by admin

Similar articles