Czym jest turystyka

Możliwość komentowania Czym jest turystyka została wyłączona 167
Czym jest turystyka
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

turystyka (19)Teoretycznie wszyscy wiemy, czym jest turystyka. Sami regularnie podróżujemy, aby np. spędzić udane wakacje i odwiedzić inne miejsca, których wcześniej nie znaliśmy. Czy jednak każdy wyjazd jest przejawem turystyki? Jaka jest definicja tego słowa?

Turystyką nazywamy zjawisko ruchliwości ludzi. Warto jednak zauważyć, że musi to być dobrowolna ruchliwość. Jeśli więc jedziemy do innego miasta, bo wysłał nas do niego nasz szef, nie możemy powiedzieć, że jesteśmy turystami. Nazwiemy się tak tylko wtedy, gdy nasz wyjazd będzie dobrowolny. Turystami jesteśmy więc, gdy np. udajemy się na swoje wakacje, a po nich wracamy do swojego domu. Warto również zauważyć, że turystyka łączy w sobie wiele, różnych elementów, które są ściśle związane z takimi wyjazdami. Chodzi tutaj m.in. o zabytki, punkty gastronomiczne lub kwatery noclegowe.

Oczywiście turystyka powinna być elementem życia każdego człowieka. To właśnie dzięki niej możemy odkryć zupełnie inne miejsca, poznać ich kulturę, najciekawsze zabytki i obyczaje.

Ciekawe wpisy o podróżach i turystyce:

admin

View all contributions by admin

Similar articles