Ciekawe miejsca w Białymstoku

Możliwość komentowania Ciekawe miejsca w Białymstoku została wyłączona 1344
Ciekawe miejsca w Białymstoku
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Sao PauloMiejscem, gdzie turystyka zaczyna się ostatnimi czasy rozwijać jest – być może nieoczekiwanie – Białystok.

W tym mieście znajdziemy sporo rozmaitych atrakcji, z których nawet nie wszyscy rodacy zdają sobie sprawę. Ciekawy miejscem, które warto zobaczyć w Białymstoku jest bez wątpienia Katedra (ogromny, czerwony kościół ulokowany na Rynku Kościuszki nieopodal pomnika Józefa Piłsudskiego). Jest to miejsce, gdzie niejako można poczuć historię, obserwując frapującą architekturę, a jednocześnie zdając sobie sprawę, ile już lat ma owa katedra.

Innym punktem na mapie, gdzie warto zajrzeć jest Pałac Branickich wraz z przyległościami, czyli przede wszystkim monumentalnymi wręcz ogrodami. Cały zresztą park obok omawianego pałacu jest godzien polecenia. Park ów, zwie się Plantami.

Kolejną pozycją obowiązkową przy zwiedzaniu Białegostoku jest tzw. Góra Papieska położona w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska sportowego, które służy również jako miejsce pokazów czy też popisów samochodowych (różnej maści zawodów motoryzacyjnych). Z wspomnianej góry możemy obserwować interesujący widok. Warto odwiedzić Białystok.

Ciekawe wpisy o podróżach i turystyce:

admin

View all contributions by admin

Similar articles