Atrakcje turystyczne Warszawy

Możliwość komentowania Atrakcje turystyczne Warszawy została wyłączona 60
Atrakcje turystyczne Warszawy
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

atrakcje-turystyczne-warszawy-1Wizyta w Warszawie to niezapomniane przeżycie dla każdego turysty i podróżnika. Dzięki swym walorom, Stolica Polski bez wątpienia stanie się jednym z ulubionych miejsc każdego, kto ją odwiedził. Na wyjątkowy charakter miasta wpływają nie tylko tutejsze zabytki, ale też fakt, że Warszawa słusznie nazywana jest jako ta, która nigdy nie śpi.
Stąd też atrakcje turystyczne Warszawy to nie tylko sztampowe, opisywane w przewodnikach kościoły, muzea i place. Oczywiście wizyta na Starym Mieście to dla każdego turysty punkt obowiązkowy. Zwiedzanie wnętrza Zamku Królewskiego również dostarczy nam wielu niezapomnianych wrażeń. Jednak chcąc nieco odpocząć od tradycyjnych form zwiedzania, warto zapuścić się nieco głębiej w serce miasta.
W tym celu można przespacerować się ulicami: Ząbkowską i Targową, gdzie zdaniem wielu można jeszcze spotkać taki klimat, jaki był w Stolicy przed wojną. Nie jest prawdą zresztą, jakoby Praga i jej wąskie zaułki był szczególnie niebezpieczne. Oczywiście zawsze bezpieczniej podróżować w grupie, jednak wszelkie opinie przestrzegające przed tym rejonem są znacznie przesadzone.
Warto też zorganizować sobie wycieczką tematyczną, z motywem przewodnim takim, jak na przykład warszawskie kulinaria czy stołeczny sport. Jedynym minusem miasta jest to, że na zobaczenie wszystkiego zwyczajnie może nie wystarczyć nam czasu.

Ciekawe wpisy o podróżach i turystyce:

admin

View all contributions by admin

Similar articles